Siber Yaz Kamp 2018

Üniversite öğrencileri için ücretsiz BÜSİBER Siber Yaz Kampı  Başladı. 

 

Siber Güvenlik sektörünün saygın ismi Fatih Emiral, Boğaziçi Üniversitesi'nden Doç. Dr. Bilgin Metin ve BÜSİBER sızma testi ekibi ve sektördeki seçkin isimlerin eğitmenliğinde gerçekleşen bu etkinlikte; katılımcılar, sızma testlerinin temellerini, kullanılan araçların çalışma prensiplerini, web uygulamalarının, sistemlerin ve ağların temellerini adım adım öğreniyorlar. Temel eğitimten sonra sektörde kullanılan araçları gerçeğe yakın sistemler üzerinde deneyerek, bu araçların arka planında neler olduğunu özümseyerek öğrenmeleri hedefleniyor. Böylece bu eğitimi aldıktan sonra kendilerini daha ileriye taşıyacak bir alt yapıya sahip olacaklar.

Siber Kamp katılımcıları kamp süresince eğitimin yanı sıra; bilişim hukuku, ağ kavramları ve sektörle ilgili etkinliklere katılma imkanı buluyorlar.

BÜSİBER yaz kampımızın 4. Gün akşam seansında öğrencilerimiz siber güvenlik bilgilerini yasal kullanmanın önemini öğreniyor. Bilişim Hukukçusu Özgür Eralp Türk Ceza Kanunu Bilişim suçları madde 243, 244 245 üzerinden Bilişim suçlarına ait hukuki sonuçları anlatıyor.

 Siber Güvenlik kampımızn ardından öğrenciler sertifikalarını aldı ve toplu resim çekildi

 

 

Önceki Kamplar

ALTIN SPONSOR:

ETKİNLİK GÜMÜŞ SPONSORLARI

     

     

DESTEK SPONSORLARI

       

 

BASIN SPONSORU