Adli Bilişim Kampı 2017

Yeni mezunlara özel ücretsiz Adli Bilişim Kampımıza kampımıza gösterdiğiniz ilgi için teşekkür ederiz.  Yaklaşık bir hafta içinde kampımıza 230 başvuru  oldu.  Üzgünüz ki yoğun programımız nedeniyle başvuru süresini daha uzun tutamadık.  6 Şubat 2017 tarihinde yapılan online-sınavda 43 kişi barajı geçti. 8 Şubat'ta yapılan mülakat sonucunda 23 kişi kampımıza katılmaya hak kazandı. 

 

BÜSİBER,  hukukçular ve bilişim uzmanlarını biraraya getirdiği  YENİ MEZUNLAR için ÜCRETSİZ Adli Bilişim Kampı  9-12 Şubat 2017 tarihleri arasında gerçekleşti.  

Eğitmen siber güvenlik ve adli bilişim uzmanlarından İbrahim Halil Saruhan. Bilişim hukuku ve siber güvenlik ile ilgilenen hukukçular ve bilişim uzmanları birlikte bu disiplinler arası programda bir taraftan adli bilişim öğrenirken bir taraftan da spesifik vaka analizi gerçekleştirdi. Program, keyifli bir öğrenme ortamında adli bilişim vaka incelemeleri ile teori ve pratiği bir araya getirdi.

 

Mühendisler ve avukatlar kendilerine sunulan öğrenme senaryolarını beraber incelediler.  Mühendis takım üyeleri  daha çok delil tespit etse de, avukat takımdaşları bunları hukuki olarak sorguladılar. Disiplinler arası bir çalışmanın en iyi örnekleri sergiledi.

 

Desteklerinden ötürü özellikle Boğaziçi Üniversitesi Bilgi İşlem Merkezi (BİM)  Müdürümüz DERYA Erhan'a teşekkür ediyoruz

 

 

 

Eğitim Yeri :  BOĞAZİÇİ ÜNİVERSİTESİ KUZEY KAMPÜSETA B Binası BİM LAB-8 laboratuvar

 

 

Adli bilişimin hukuki boyutları ve bilişim suçları konusunda Özgür Eralp bir seminer verdi.

 

Image may contain: one or more people

 

Teorik konu anlatımları ile adli bilişim her boyutuyla incelenyor.

 

 

 BÜSİBER ücretsiz Adli Bilişim kampında takımlarda mühendis ve hukukçular beraber çalışıyor deliller hem teknik hem hukuken tartışılıyor.

Öğrenme ve eğlence bir arada, tenefuste bile devam

 

Image may contain: 3 people, people sitting, screen, office and indoor

 

Yapılan uygulamalar teorinin daha iyi anlaşılmasına yardımcı oluyor.

 

Image may contain: 5 people, people sitting, screen, office and indoor

 

 

İletişim Sponsorları: